Na hraničných priechodoch s Ukrajinou bolo vybavených už viac ako 140-tisíc ľudí, veľa z nich prišlo pešo

8.3.2022 (Webnoviny.sk) – Za posledných 24 hodín na hraničných priechodoch na vstupe z Ukrajiny vybavili 12 576 osôb. Celkový počet vybavených vstupujúcich osôb na hraničných priechodoch z územia Ukrajiny na Slovensko od vypuknutia konfliktu je viac ako 140-tisíc. Informovala o tom hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Za posledných 24 hodín na hraničnom priechode Ubľa na vstupe z Ukrajiny vybavili 2 866 osôb. „Naďalej zaznamenávame intenzívny prechod peších cestujúcich na vstupe na Slovensko, hlavne matky s deťmi a štátni príslušníci tretej krajiny iní ako Ukrajinci. Všetci uvádzajú, že sa boja o život pre situáciu na Ukrajine. Vybavovací proces prebieha plynule bez čakania,“ uviedla Bárdyová.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojnoví utečenci na slovensko-ukrajinských hraniciach (fotografie)

Vo Vyšnom Nemeckom vybavili za posledný deň spolu 8 442 osôb, aktuálna čakacia doba sú približne štyri hodiny. Za posledných 24 hodín na hraničnom priechode Veľké Slemence na vstupe z Ukrajiny vybavili 1 268 osôb, tu prebieha vybavovací proces plynule bez čakania.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Na hraničných priechodoch s Ukrajinou bolo vybavených už viac ako 140-tisíc ľudí, veľa z nich prišlo pešo © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: