Myjava bude mať menej poslancov v mestskom zastupiteľstve, klesol aj počet obyvateľov

15.5.2022 (Webnoviny.sk) – Počet poslancov v myjavskom mestskom zastupiteľstve sa v najbližšom volebnom období zníži z 19 na 18. Na aprílovom rokovaní o tom rozhodli mestskí poslanci, keď akceptovali návrh radnice na určenie volebných obvodov a počtu poslancov v nich pre volebné obdobie 2022 – 2026.

Zákon o obecnom zriadení umožňuje v mestách s počtom obyvateľov od 10 001 do 20 000 sformovať mestské zastupiteľstvo s minimálne 13 a maximálne 19 poslancami.

Maximálny limit doteraz využívala aj Myjava, k redukcii počtu poslaneckých mandátov vedenie mesta viedol klesajúci počet obyvateľov. Kým napríklad v roku 2006 mala Myjava 12 655 obyvateľov, ku koncu vlaňajšieho roka ich myjavská matrika evidovala už len 10 973.

Mesto Myjava bude na základe rozhodnutia poslancov aj naďalej rozdelená do desiatich volebných obvodov, pričom tri z nich sú vytvorené v mestskej časti Turá Lúka, ktorá má v mestskom zastupiteľstve štvorčlenné zastúpenie. Zmena nastane v šiestom volebnom obvode, kde si občania namiesto doterajších troch budú voliť už len dvoch poslancov.

Viac k témam: Mestské zastupiteľstvo, Mestskí poslanci, Počet obyvateľov, Volebne obdobie, volebné obvody
Zdroj: Webnoviny.sk – Myjava bude mať menej poslancov v mestskom zastupiteľstve, klesol aj počet obyvateľov © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: