Muž bez platného vodičáku vošiel s autobusom do priekopy a narazil do stĺpa elektrického vedenia (foto)

9.6.2022 (Webnoviny.sk) – Dopravní policajti z Levíc objasňujú okolnosti dopravnej nehody, ktorá sa stala v obci Beša v okrese Levice. Ako informovala nitrianska polícia na sociálnej sieti, 51-ročný vodič autobusu pravdepodobne pri vyhýbaní sa protiidúcemu autu vošiel na pravú krajnicu a zišiel do priekopy. Tu narazil do stĺpa verejného osvetlenia a opäť vyšiel na vozovku.

Pri dopravnej nehode utrpeli traja cestujúci ľahké zranenia. Po náraze do elektrického stĺpa došlo k prerušeniu elektrického vedenia, čím bola spôsobená predbežná škoda 5-tisíc eur a poškodením autobusu škoda vo výške 3-tisíc eur.

Policajti zistili, že vodič autobusu šoféroval bez platného vodičského oprávnenia a nepreukázal sa ani zdravotnou, ani psychologickou spôsobilosťou. Podrobili ho dychovej skúške na alkohol s negatívnym výsledkom.

Polícia začala trestné stíhanie vo veci pre prečin všeobecného ohrozenia v súbehu s prečinom poškodzovania a ohrozovania prevádzky všeobecne prospešného zariadenia.

Viac k témam: Dopravná nehoda, Zranenia
Zdroj: Webnoviny.sk – Muž bez platného vodičáku vošiel s autobusom do priekopy a narazil do stĺpa elektrického vedenia (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: