Ministerstvo vnútra zaregistrovalo Vallovu stranu Team Bratislava, chce posilniť záujem mladých o komunálnu politiku

29.4.2022 (Webnoviny.sk) – Mestská strana Team Bratislava vznikla aj formálne. Ministerstvo vnútra SR v piatok potvrdilo splnenie všetkých zákonných náležitostí a zaradilo ju do registra politických strán. Na sociálnej sieti to oznámil primátor Bratislavy Matúš Vallo.

Nový tím posunie Bratislavu ďalej

„V nasledujúcich týždňoch zorganizujeme snem, na ktorom zvolíme predsedníctvo a schválime stanovy strany. Je to nová príležitosť a zároveň výzva dať dokopy ešte silnejší a profesionálnejší tím ľudí, ktorý posunie Bratislavu ďalej. Zároveň pokračujeme v misii, ktorú sme si stanovili pri ohlásení vzniku strany. Súboj o udržanie Bratislavy nebude ľahký a my si nemôžeme dovoliť ho podceniť,“ povedal Vallo.

Pripomenul, že s Teamom Bratislava plánujú kandidovať do mestského zastupiteľstva, do miestnych zastupiteľstiev, do zastupiteľstva bratislavského vyššieho územného celku a tiež na starostov a starostky mestských častí. Poznamenal, že Team Bratislava chce posilniť spoluprácu v meste na všetkých jeho úrovniach a strana bude pri tom pôsobiť ako spoľahlivý a integrujúci prvok.

Posilnenie záujmu o komunálnu politiku

„Okrem toho chceme posilniť aj záujem šikovných mladých Bratislavčanov a Bratislavčaniek o komunálnu politiku, pretože nám záleží na novej generácii Bratislavy. V júni pre ňu chystáme štvordňový festival, počas ktorého zoznámime účastníkov a účastníčky s tým, ako funguje mesto a pripravíme pre nich sériu tréningov a vzdelávacích aktivít,“ doplnil Vallo.

Záujem opätovne sa uchádzať o post primátora Vallo oznámil tento rok v januári. Zároveň ohlásil, že spolu so svojim tímom zakladajú komunálnu stranu Team Bratislava.

Zdroj: Webnoviny.sk – Ministerstvo vnútra zaregistrovalo Vallovu stranu Team Bratislava, chce posilniť záujem mladých o komunálnu politiku © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: