Ministerstvo kultúry pripravuje novú legislatívu o múzeách

9.10.2022 (Webnoviny.sk) – Ministerstvo kultúry SR (MK SR) pripravuje novú legislatívu o múzeách. Zástupcovia sekcie kultúrneho dedičstva a Inštitútu kultúrnej politiky MK SR už po druhýkrát diskutovali o návrhu zákona. Stretli sa na Zvolenskom zámku.

K rokovaniu o novom zákone prizvali aj zástupcov inštitúcií, ktorých by sa mal dotknúť. Nová legislatíva by mala nadobudnúť platnosť od začiatku roka 2024. MK SR o tom informuje na svojej webstránke.

Na rokovanie boli pozvaní predstavitelia zriaďovateľov múzeí a galérií z vyšších územných celkov i ministerstiev, a aj z hlavného mesta Bratislava. Prizvaní boli tiež členovia Múzejnej a galerijnej rady, zástupcovia Zväzu múzeí na Slovensku, zástupcovia Rady galérií Slovenska i predstavitelia odbornej verejnosti.

Rezort deklaruje zámer sprístupniť proces prijímania novej legislatívy čo najširšej verejnosti. Cieľom je, aby bol nový zákon o múzeách prínosný nielen pre zriaďovateľov, ale i pre návštevníkov a návštevníčky. V dohľadnom čase by sa malo realizovať ďalšie stretnutie zainteresovaných strán.

Viac k témam: Diskusie, kultúrne dedičstvo, Legislatívne zmeny, Múzeá
Zdroj: Webnoviny.sk – Ministerstvo kultúry pripravuje novú legislatívu o múzeách © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: