Minister spravodlivosti Susko búra právny štát, tvrdia liberáli a koalícia odmieta diskutovať o zmenách (video)

8.12.2023 (SITA.sk) – Minister spravodlivosti Boris Susko (Smer-SD) búra právny štát. Tvrdí to strana Sloboda a Solidarita (SaS), ktorá upozornila na to, že koalícia odmieta diskutovať o viacerých zmenách zákonov týkajúcich sa trestnoprávneho systému na Slovensku.

Možnosť opozície pýtať sa otázky

Poslankyňa Mária Kolíková (SaS) informovala, že predseda ústavnoprávneho parlamentného výboru Miroslav Čellár (Hlas-SD) spoločne s podpredsedom výboru Tiborom Gašparom (Smer-SD) ukončili schôdzu výboru bez toho, aby dali možnosť opozičným poslancom pýtať sa otázky k avizovaným zmenám ministra Suska.

Útok na základné demokratické princípy

Na schôdzi ústavnoprávneho výboru položili opoziční poslanci niekoľko otázok ministrovi spravodlivosti. Susko však na všetky neodpovedal, na čo upozornila poslankyňa Kolíková. Keď sa domáhala možnosti položiť ďalšie otázky ministrovi, predseda výboru Čellár jej oznámil, že schôdzu vedie on.

Toto je bezprecedentná hrubosť voči opozícii a útok na základné demokratické princípy. Vládni politici sa držia ich známeho hesla vyhraj voľby a môžeš všetko,” napísala Kolíková na sociálnej sieti. Liberáli tvrdia, že koalícia odmieta o svojich návrhoch diskutovať s odborníkmi, s dotknutými, na výbore, ale aj v pléne parlamentu.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Ficova vláda 2023 – 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), Liberáli, Minister spravodlivosti, Opozícia, Právny štát
Zdroj: SITA.sk – Minister spravodlivosti Susko búra právny štát, tvrdia liberáli a koalícia odmieta diskutovať o zmenách (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: