Minister Karas diskutoval prvýkrát s odborníkmi o eliminácii nenávistných prejavoch aj o extrémizme

4.11.2022 (Webnoviny.sk) – Na podnet ministra spravodlivosti SR Viliama Karasa sa vo štvrtok 3. novembra uskutočnilo prvé pracovné stretnutie zo série diskusií na tému nenávistných prejavov a extrémizmu.

Prevencia extrémizmu

Viac ako 30 odborníkov na extrémizmus z najdôležitejších inštitúcií, akademickej sféry i mimovládneho sektora diskutovalo o aktuálnom nastavení trestného práva a taktiež si vymieňali skúsenosti v oblasti prevencie extrémizmu.

Na stretnutí zazneli cenné podnety a bolo jednoznačne cítiť, že tu je dobrá vôľa riešiť problémy pomocou otvoreného dialógu a vzájomnej spolupráce,” povedal minister.

Ako v tlačovej správe ďalej informuje Ministerstvo spravodlivosti SR (MS SR), na stretnutí sa zúčastnili i štátni tajomníci MS SR Peter Sepeši a Edita Pfundtner.

Vyžaduje si pozornosť

Ministerstvo spravodlivosti je toho názoru, že problematika extrémizmu a osobitne nenávistných prejavov v spoločnosti si vyžaduje osobitnú pozornosť a komplexný prístup.

Zhodli sme sa na ďalšej nadrezortnej spolupráce a verím, že z tejto spolupráce vzídu dobré riešenia,” doplnil Karas.

Viacerí účastníci sa podľa ministerstva zhodli na potrebe prevencie vrátane lepšej spolupráce so školskými zariadeniami.

Konsenzus nastal aj pri téme posilnenia využívania služieb probačných a mediačných úradníkov,” dodalo ministerstvo.

Prítomní odborníci

Na stretnutí boli prítomní odborníci z Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR, Ministerstva vnútra SR i Ministerstva kultúry SR a taktiež aj odborníci zo slovenského Policajného zboru, Národnej kriminálnej agentúry, Úradu špeciálnej prokuratúry a Generálnej prokuratúry.

Taktiež sa na ňom zúčastnili aj špecialisti z Univerzity Komenského v Bratislave, Justičnej akadémie či Paneurópskej vysokej školy v Bratislave a taktiež odborníci zo Špecializovaného trestného súdu v Pezinku a Najvyššieho súdu SR.

Viac k témam: Diskusia odborníkov, Extrémizmus, nenávistné prejavy
Zdroj: Webnoviny.sk – Minister Karas diskutoval prvýkrát s odborníkmi o eliminácii nenávistných prejavoch aj o extrémizme © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: