Minister Káčer odcestuje na svoju prvú zahraničnú cestu do Čiech, v Prahe sa stretne s viacerými vysokými funkcionármi

2.10.2022 (Webnoviny.sk) – Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Rastislav Káčer v pondelok (3. októbra) navštívi Českú republiku.

Prvá oficiálna zahraničná cesta

Bude to jeho prvá bilaterálna zahraničná cesta od nástupu do funkcie. V rámci nej absolvuje stretnutie s českým prezidentom Milošom Zemanom.

Stretne sa aj s predsedníčkou Poslaneckej snemovne českého parlamentu Markétou Pekarovou Adamovou a prvým podpredsedom Senátu Parlamentu ČR Jiřím Růžičkom. Informoval o tom tlačový odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR.

Témou bude aj nelegálna migrácia

Káčer bude rokovať aj so svojím českým kolegom Janom Lipavským. Diskutovať budú o vzájomnej aj regionálnej spolupráci, energetickej kríze, ale aj o ruskej agresii na Ukrajine.

V rámci rokovaní sa budú venovať aj migračnej problematike, a to v kontexte zavedenia hraničných kontrol. Rokovania sa budú týkať aj rozvoja spolupráce počas aktuálneho českého predsedníctva Rady EÚ, ale aj predsedníctva Slovenska vo Vyšehradskej skupine (V4) a v Slavkovskom formáte (S3).

Viac k témam: energetická kríza, Nelegálna migrácia, Zahraničná cesta
Zdroj: Webnoviny.sk – Minister Káčer odcestuje na svoju prvú zahraničnú cestu do Čiech, v Prahe sa stretne s viacerými vysokými funkcionármi © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: