Minister do vojenskej hodnosti kapitán vo výslužbe povýšil vojnového veterána Štefana Štefloviča

28.8.2021 (Webnoviny.sk) – Minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO) povýšil dnes v priestoroch Posádkového klubu v Trenčíne vojnového veterána Štefana Štefloviča do vojenskej hodnosti kapitán vo výslužbe. Urobil tak deň pred 77. výročím Slovenského národného povstania (SNP). Informovala o tom hovorkyňa Ministerstva obrany SR Martina Kovaľ Kakaščíková.

Rodák z Kochanoviec bol príslušníkom 2. čs. samostatnej paradesantnej brigády a následne príslušníkom 3. čs. samostatnej brigády. Ako príslušník 1. čs. armádneho zboru v Sovietskom zväze sa zúčastnil na bojovej ceste od Kamenca Podolského až po Dukliansky priesmyk.

Tam sa vo funkcii veliteľa roty automatčíkov zapojil do Karpatsko-duklianskej operácie, v ktorej utrpel ťažké zranenia. Šteflovič bol povýšený do hodnosti poručíka vo výslužbe v roku 2019.

Každý jeden účastník SNP, či už bojoval za nesmrteľné hodnoty so zbraňou v ruke, alebo bez nej, si zaslúži obrovskú úctu, rešpekt a poďakovanie. Chvíle s týmito hrdinami sú pre mňa nesmierne vzácne, pretože počuť ich príbehy ešte umocňuje vďačnosť za život v demokracii, slobode a miery, za ktoré mnohí ich priatelia a spolubojovníci položili život,“ povedal Naď.

V rámci programu venovanému vojnovým veteránom ocenil viacerých účastníkov národného boja za oslobodenie z okolia Trenčína. Ocenenie si dnes prevzala Nora Guttmannová, Július Kusý, Mária Mištinová, Pavol Múčka a tiež členovia oblastného výboru Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov Trenčín Miroslav Malay, Miroslav Ondráš a Vieroslav Pelech.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: SNP Slovenské národné povstanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Minister do vojenskej hodnosti kapitán vo výslužbe povýšil vojnového veterána Štefana Štefloviča © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: