Milanová: Slovenskí operátori vylúčia vysielanie Russia Today a agentúry Sputnik zo svojich ponúk (video)

3.3.2022 (Webnoviny.sk) – Slovenskí operátori vylúčia vysielanie Russia Today a agentúry Sputnik zo svojich ponúk. Informovala o tom ministerka kultúry Natália Milanová (OĽaNO) odvolávajúc sa na nariadenie Európskej únie (EÚ), ktoré je účinné od stredy večera.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Vladimír Putin totiž podľa ministerky vedie systematickú medzinárodnú kampaň zameranú na manipuláciu a skresľovanie faktov s cieľom posilniť ruskú stratégiu destabilizácie svojich susedných krajín, EÚ a jej členských štátov.

Milanová poukázala na to, že propaganda sa uskutočňuje práve prostredníctvom vysielania Russia Today a agentúry Sputnik pod neustálou kontrolou vedenia Ruskej federácie.

Závažná a priama hrozba 

„Takéto praktiky predstavujú závažnú a priamu hrozbu pre národnú bezpečnosť SR. Vzhľadom na závažnosť situácie a v reakcii na konanie Ruska pristupujeme k ďalším reštriktívnym opatreniam s cieľom urýchlene prerušiť vysielanie týchto médií v priestore EÚ,” vysvetlila ministerka kultúry.

Tieto opatrenia by sa mali zachovať až do ukončenia agresie voči Ukrajine a dovtedy, „kým Ruská federácia a jej pridružené médiá neprestanú vykonávať propagandistické akcie proti Únii a jej členským štátom”.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Milanová poďakovala operátorom 

Z informácií, ktoré má Rada pre vysielanie a retransmisiu (RVR) k dispozícii k štvrtku, k ukončeniu retransmisie sporných ruských kanálov pristúpili podľa ministerkiných slov už všetci veľkí slovenskí operátori.

Viacerí tak spravili proaktívne z vlastnej iniciatívy hneď po vypuknutí konfliktu, ďalší, vrátane menších poskytovateľov, reagovali na základe sobotňajšej tlačovej správy RVR, ktorou tento postup uvítala, podporila a dala do právnych súvislostí. Russia Today podľa informácií RVR mala alebo stále má v ponuke približne desiatka slovenských operátorov.

„Chcela by som poďakovať Rade pre vysielanie a retransmisiu a jej zamestnancom, ktorí okamžite poskytli podporu operátorom. Poďakovanie patrí aj tým slovenským operátorom, ktorí už minulý týždeň dobrovoľne pristúpili k vyradeniu ruskej propagandy z ponuky,” dodala Milanová.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Milanová: Slovenskí operátori vylúčia vysielanie Russia Today a agentúry Sputnik zo svojich ponúk (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: