Milanová rokovala s ukrajinským ministrom kultúry, riešili aj boj proti ruskej propagande

8.3.2022 (Webnoviny.sk) – Ministerka kultúry SR Natália Milanová (OĽaNO) rokovala s ukrajinským ministrom kultúry Oleksandrom Tkachenkom aj o boji proti ruskej propagande. Ako informovala hovorkyňa MK SR Zuzana Viciaňová, ministri komunikovali cez videohovor.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Viciaňová doplnila, že o možnom spoločnom postupe ministrov kultúry Európskej únie sa bude diskutovať aj na neformálnom zasadnutí Rady 7. – 8. marca vo francúzskom meste Angers, na ktorom vystúpi online aj Tkachenko.

Stopka pre ruské aj dezinformačné médiá

Milanová na stretnutí svojho ukrajinského kolegu informovala o krokoch, ktoré podniklo MK SR a jeho organizácie na podporu Ukrajiny.

„Na základe koordinovaného postupu v rámci EÚ boli aj na Slovensku zablokované propagandistické médiá RT (Russia Today) a spravodajská agentúra Sputnik. Okrem toho boli dočasne zablokované aj dezinformačné webstránky vďaka rozhodnutiu Národného bezpečnostného úradu, priblížila Viciaňová.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Ukrajina tiež bojuje proti propagande

Ďalšie formy pomoci pre Ukrajinu plánuje MK SR predstaviť v najbližších dňoch. Ukrajinský minister ocenil iniciatívu zo strany Slovenska a informoval o krokoch, ktoré aktuálne pripravuje ukrajinská vláda v boji proti ruskej propagande. Práve do tejto oblasti pomoci Ukrajine by sa podľa neho mohlo aktívne zapojiť aj Slovensko.

Viac k témam: Propaganda, Ruská propaganda, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Milanová rokovala s ukrajinským ministrom kultúry, riešili aj boj proti ruskej propagande © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: