Mikulec v parlamente povedal Ficovi, či mu nie je hanba

31.3.2022 (Webnoviny.sk) – Minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO) predsedovi Smeru-sociálna demokracia (Smer-SD) Robertovi Ficovi v pléne parlamentu povedal, či mu nie je hanba.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Mikulec sa tak vyjadril v reakcii na návrh Smeru-SD odvolať ho z funkcie ministra vnútra, pretože nezvláda riadenie krízy pri príchode utečencov z Ukrajiny. Mikulec vyhlásil, že štát utečeneckú krízu naďalej riadi. Zároveň poďakoval za pomoc aj dobrovoľníkom.

Využívanie utečeneckej krízy

„Jediný, kto nielen pandémiu, ale celú utečeneckú krízu využíva na svoje obohatenie v zmysle lacných politických bodov, ste vy,“ vyhlásil Mikulec a dodal, že nepozná krajinu, kde by sa tak politicky zneužívalo utekanie ľudí pred vojnou.

K Ficovým výčitkám na adresu vládneho hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Mikulec podotkol, že ide o legitímnu stranu a ľudí, ktorí majú v DNA boj proti korupcii, „čo sa o vás nedá povedať“.

Využili sa aj služby súkromnej firmy

Mikulec zdôraznil, že od začiatku krízy pôsobili na hraničných prechodoch a aj na hraniciach všetky zložky štátu. Zároveň monitorovali aj podozrenia, či nebude dochádzať k pašovaniu ľudí alebo možno aj zbraní. Slovenské štátne orgány podľa Mikulca veľmi dobre vedia, kto prechádza cez hranice a využíva na to vlastné databázy a schengenský systém.

Štát počas krízy podľa ministra vnútra narazil na limity a v tom momente sa použili aj služby súkromnej firmy, ktorá má bohaté skúsenosti s riadením obrovského množstva ľudí. Ako uviedol Mikulec, využila sa súkromná firma na zabezpečenie chodu veľkokapacitného utečeneckého centra v Michalovciach.

Takéto centrum bolo potrebné podľa ministra zabezpečiť za jeden víkend a preto sa postupovalo priamym rokovacím konaním v časovej tiesni za mimoriadnej situácie, čo je legitímne.

Viac k témam: Mimoriadna schôdza parlamentu, Odvolanie z funkcie, Odvolávanie Mikulca, rusko-ukrajinský konflikt, Utečenecká kríza
Zdroj: Webnoviny.sk – Mikulec v parlamente povedal Ficovi, či mu nie je hanba © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: