Mikulec tvrdí, že štát má utečeneckú krízu pod kontrolou. Opozícia či samosprávy to však vidia inak

19.3.2022 (Webnoviny.sk) – Štát podľa ministra vnútra SR Romana Mikulca (OĽaNO) utečeneckú krízu zvláda a systém sa v priebehu postupne vylepšuje. V diskusnej relácii RTVS Sobotné dialógy zároveň odmietol, že by všetko stálo na dobrovoľníkoch a podľa neho ide o spoločné úsilie. Opozíciu vyzval, aby nekritizovala a priniesla návrhy pomoci.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Ukrajincov vítali dobrovoľníci

Poslanec Národnej rady SR Erik Tomáš (Hlas-SD) naopak zhodnotil, že štát utečeneckú krízu prvé týždne nezvládal, na čo poukazujú nielen samosprávy, cirkevné charity ale aj dobrovoľníci. Podľa Tomáša pri danej kríze zlyhali okresné úrady, ktoré považuje za predĺženú ruku štátu.

Mikulec potvrdil slová ministra obrany SR Jaroslava Naďa (OĽaNO) z minulého roka, že štát sa pripravuje na utečeneckú krízu.

„Štát sa pripravoval aj v rámci niekoľkých rokovaní bezpečnostnej rady na najvyššej úrovni, kde jednotlivé rezorty dostali svoje úlohy a tvorili sa plány a pripravovali sa rôzne scenáre. Nikto si však nevedel predstaviť reálne, koľko tých ľudí bude prichádzať,“ konštatoval Mikulec.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Arogantná komunikácia ministra

Podotkol, že behom dvoch týždňov prišlo do Európy viac ako tri milióny utečencov z Ukrajiny. Denne je podľa neho pri pomoci utečencom prítomných zhruba tisíc príslušníkov štátnej správy všetkých zložiek a približne 250 dobrovoľníkov.

Uznal však, že niektoré veci nemuseli fungovať tak, ako si to verejnosť predstavovala a vo vypätých situáciach mohla byť argumentácia či komunikácia arogantná.

Viac k témam: Dobrovoľníci, Humanitárna pomoc, rusko-ukrajinský konflikt, Utečenecká kríza
Zdroj: Webnoviny.sk – Mikulec tvrdí, že štát má utečeneckú krízu pod kontrolou. Opozícia či samosprávy to však vidia inak © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: