Mestskú štvrť v Kábule zasiahla raketa a vyžiadala si život dieťaťa, USA opäť útočili dronom na militantov

29.8.2021 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 29. augusta 17:42

Americký nálet dronom zasiahol vozidlo s niekoľkými samovražednými atentátnikmi z extrémistickej skupiny Islamský štát (IS) smerujúcimi na letisko v afganskom Kábule.

Informovali o tom nemenovaní predstavitelia amerických ozbrojených síl. Podľa jedného z nich nálet spôsobil „značné sekundárne výbuchy“, čo naznačuje prítomnosť veľkého množstva výbušného materiálu vo vozidle.

Druhý nálet

Dvaja poprední predstavitelia Spojených štátov uviedli, že nálet považujú za úspech, keďže zasiahol určený cieľ. Je to už druhý nálet, ktorý USA vykonali proti skupine Islamský štát-Chorasán (IS-K), regionálnej odnoži IS, ktorá sa prihlásila k smrteľnému štvrtkovému útoku pred bránou kábulského letiska.

Pôvodné správy podľa predstaviteľov naznačujú, že si nálet nevyžiadal civilné obete. Jeden z nich však uviedol, že posudzujú správy o ďalších vedľajších škodách.

Vie sa málo detailov

O incidente existuje zatiaľ málo detailov, rovnako ako o rakete, ktorá zasiahla štvrť v Kábule blízko letiska a zabila dieťa. K útoku sa zatiaľ nikto neprihlásil.

Hnutie Taliban, ktoré prevzalo kontrolu nad Afganistanom, pôvodne hovorilo o dvoch samostatných incidentoch. Svedkovia však hovoria len o jednom veľkom výbuchu v afganskom hlavnom meste.

Viac k témam: Afganistan, letisko, raketa, Taliban, útok
Zdroj: Webnoviny.sk – Mestskú štvrť v Kábule zasiahla raketa a vyžiadala si život dieťaťa, USA opäť útočili dronom na militantov © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: