Mbappé prezidentom Francúzska? V druhom kole volieb dostal hlasy aj futbalista, ktorý vôbec nekandidoval

28.4.2022 (Webnoviny.sk) – V nedeľňajšom druhom kole prezidentských volieb vo Francúzsku niekoľko voličov pred dvojicou oficiálnych kandidátov Emmanuelom Macronom a Marine Le Penovou uprednostnilo futbalistu parížskeho St. Germain Kyliana Mbappého.

Ako referuje web španielskeho denníka Marca, dvadsaťtriročný majster sveta z roku 2018 dostal dovedna desať hlasov.

Mbappého meno sa objavilo na hlasovacích lístkoch v malej dedinke Tallenay neďaleko Besanconu, v ktorej žije približne 400 obyvateľov. Nevedno, či voliči dali futbalovej hviezde hlas nevedomky, alebo to bol prejav sarkazmu zo strany miestnych.

“Zbadali sme jeden, dva, tri lístky… Boli veľmi dobre urobené. Vyzerali ako skutočné hlasovacie lístky. Mbappého meno nebolo napísané perom, ale na počítači a vytlačené,” povedal starosta Tallenay a dodal, že Mbappé môže kedykoľvek zavítať do tejto dediny, kde bude určite vítaný.

V druhom kole volieb napokon zvíťazil Emmanuel Macron a získal druhé funkčné obdobie v Elyzejskom paláci. V Tallenay mu dalo hlas až 70 percent voličov.

Viac k témam: Prezidentské voľby vo Francúzsku
Zdroj: Webnoviny.sk – Mbappé prezidentom Francúzska? V druhom kole volieb dostal hlasy aj futbalista, ktorý vôbec nekandidoval © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: