Matovičov balíček je plošný, neadresný a trvalý, zhodnotil Kollár a nepodporí prelomenie veta prezidentky

14.6.2022 (Webnoviny.sk) – Poslanec Národnej rady SR (NR SR) a predseda strany Spolu Miroslav Kollár nepodporí v parlamente prelomenie veta prezidentky SR Zuzany Čaputovej týkajúce sa finančného balíčka ministra financií Igora Matoviča (OĽaNO).

Podľa Kollára obchádzajú Matovičove nesystémové riešenia sociálny dialóg, platný legislatívny proces, ohrozujú financie samospráv a aj pravidlá rozpočtovej bezpečnosti. Uviedol to v tlačovej správe.

„Ak by chcel Igor Matovič pomôcť rodinám, najmä tým najviac ohrozeným chudobou, tak by počúval expertov. Tí sa zhodli, že efektívna štátna pomoc rodinám v ťažkej ekonomickej situácii má byť postavená na troch pilieroch – má byť adresná, včasná a dočasná. Matovičov balíček je plošný, neadresný a trvalý. Navyše, väčšina opatrení mala začať platiť až od budúceho roka, takže nie je ani včasný,“ vyhlásil Kollár.

Predseda strany Spolu doplnil, že ak chce Matovič vytvárať žičlivé prostredie pre rodiny, mal by začať budovaním fungujúceho a spravodlivého štátu. Je tiež presvedčený, že prorodinné opatrenia sa nedajú robiť na úkor rozpočtov samospráv.

Viac k témam: Inflácia, Inflácia na Slovensku, Minister financií SR, protiinflačný balíček
Zdroj: Webnoviny.sk – Matovičov balíček je plošný, neadresný a trvalý, zhodnotil Kollár a nepodporí prelomenie veta prezidentky © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: