Matovič je duševne chorý človek a Heger asi trpí schizofréniou, skonštatoval Fico (video)

28.9.2022 (Webnoviny.sk) – Všetci 27 poslanci zo strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) budú prítomní na 73. mimoriadnej schôdzi Národnej rady SR (NR SR) a budú hlasovať za odvolanie ministra financií Igora Matoviča (OĽaNO).

Matovič je duševne chorý

Povedal to v stredu na tlačovej konferencii predseda strany Robert Fico. „Táto schôdza vyvoláva rôzne vášne a obávam sa, že nebude mať pekný priebeh, ale to sa dá očakávať,” tvrdí Fico a dodal, že „minister financií je duševne chorý a s takým človekom sa nedá vyjednávať ani rokovať”.

Fico za poslanecký klub strany Smer-SD vyhlásil, že „ideme hlasovať proti Matovičovi, ale súčasne nemáme záujem prispievať a prehlbovať cirkus, ktorý nastane v NR SR. Vyzývam aj poslancov z našej strany, aby obmedzili svoje vystúpenia na mieru nevyhnutnú”.

Heger trpí schizofréniou

Fico tvrdí, že ich povinnosťou je hlasovať za odvolanie Matoviča z funkcie ministra, pretože podľa jeho slov ublížil tejto krajine ako nikto iný.

Predseda strany sa na tlačovej besede vyjadril i k premiérovi Eduardovi Hegerovi (OĽaNO). „Máme na čele Slovenskej republiky človeka, ktorý asi trpí schizofréniou. Myslí, si, že žijeme v šťastnej krajine, všetko podľa neho funguje. Potom dostane pred ústa mikrofón od zahraničných médií a hovorí im o kolapse slovenskej ekonomiky,” uviedol Fico.

Heger podľa predsedu Smer-SD povedal, že ak Slovensko nedostane od Bruselu miliardy eur, spadne slovenská ekonomika. „Prvé, čo musí Heger urobiť, je ísť do Európskej rady a povedať im ,zastavte nezmyselné sankcie.’ Je pravda, že sa trápime, premiér musí hájiť záujmy Slovenska a nie Bruselu,” dodal.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Mimoriadna schôdza parlamentu, Minister financií SR, Odvolávanie Matoviča, Predseda strany Smer-SD, Premiér Slovenskej republiky, Rokovanie NR SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Matovič je duševne chorý človek a Heger asi trpí schizofréniou, skonštatoval Fico (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: