Mariupoľ je takmer zrovnaný so zemou, bombardovaniu strategického prístavu sa však Rusi vyhýbajú

23.3.2022 (Webnoviny.sk) – Veľká časť ukrajinského mesta Mariupoľ bola úplne zničená, no oblasť prístavu zostáva do výraznej miery nedotknutá. Pre spravodajský web BBC to povedal popredný predstaviteľ mariupoľského prístavu, ktorý v utorok utiekol z obliehaného mesta.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Muž, ktorý hovoril pod podmienkou anonymity pre obavy o bezpečnosť, uviedol, že od začiatku vojny v prístave zakotvilo šesť lodí plaviacich sa pod zahraničnou vlajkou, ale „na rozdiel od zvyšku mesta prístav zažil len pomerne slabé bombardovanie“.

Mariupoľ je najväčší prístav v Azovskom mori a jeden z najväčších ukrajinských prístavov na export poľnohospodárskych produktov.

Jeho dobytie by bolo pre Rusko strategicky dôležité. Skutočnosť, že oblasť prístavu zostáva relatívne nepoškodená, môže naznačovať, že Rusko si uvedomuje strategický význam a zámerne sa vyhýbalo ostreľovaniu oblasti prístavu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: bombardovanie, Prístav, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Mariupoľ je takmer zrovnaný so zemou, bombardovaniu strategického prístavu sa však Rusi vyhýbajú © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: