Makó a Beňa opäť čelia obvineniam, ide o kauzu údajného úplatku pre exšéfa SIS

3.4.2022 (Webnoviny.sk) – Polícia obvinila kajúcnikov Ľudovíta Makóa a Borisa Beňa. Tentokrát ich zadržali policajti z okresu, a to pre ich svedectvá v kauze údajného úplatku pre bývalého šéfa Slovenskej informačnej služby (SIS) Vladimíra Pčolinského.

Ako informuje portál televízie Markíza tvnoviny.sk, vyšetrovateľ oboch zadržaných mužov viní z toho, že klamlivo vypovedali. Po kľúčových svedkov mnohých káuz, ktoré vyšetruje Národná kriminálna agentúra (NAKA), si prišli v sobotu ráno.

Krivé obvinenie a výpoveď

Ľudovíta Makóa a Borisa Beňa priviezli na okresné riaditeľstvo v Bratislave, kde ich vyšetrovateľ stíhal pre krivé obvinenie a krivú výpoveď. „Celé je to neopodstatnené, vyrobené a vymyslené. Dalo by sa povedať, že ten obsah zodpovedá aj tomu dátumu na uznesení – že 1. apríl,“ reagoval na zatknutie Peter Kubina, advokát Borisa Beňa.

Obvinenia bývalého námestníka SIS a exšéfa daňových kriminalistov sa týkajú prípadu Vladimíra Pčolinského. Ten opätovne čelí stíhaniu z prijímania 20-tisícového úplatku, ktorý mu mal poslať Zoroslav Kollár za to, aby mu dala tajná služba pokoj. Práve Boris Beňa bol ten, kto o tom prehovoril prvý.

Zrušené stíhanie

Vladimír Pčolinský bol pre obvinenie vo väzbe, potom však zasiahla generálna prokuratúra a cez paragraf 363 mu stíhanie zrušili. Vyšetrovateľ ho obvinil znovu a práve v týchto dňoch s prípadom finišuje. Advokátovi Borisa Beňa sa táto akcia zdá zvláštna, najmä pre načasovanie.

Myslím si, že je to celé vytvorené na to, aby sa vytvorila nejaká kulisa alebo zámienka pre pokus o opätovné zrušenie toho obvinenia na základe paragrafu 363,“ uviedol pre portál.

Vladimír Pčolinský tvrdí, že žiadny úplatok nevzal. Dnešná akcia zrejme súvisí s tým, že ešte vlani v lete z Leopoldova podával trestné oznámenie. Obaja kľúčoví svedkovia však na svojich výpovediach trvajú a odmietajú, že by klamlivo vypovedali.

Viac k témam: Kauzy, Obvinenie, Úplatok
Zdroj: Webnoviny.sk – Makó a Beňa opäť čelia obvineniam, ide o kauzu údajného úplatku pre exšéfa SIS © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: