Maďarsko vyzvalo Putina, aby svojimi vyjadreniami neprehlboval vojenský konflikt a zareagovalo aj Rumunsko a Poľsko

7.11.2022 (Webnoviny.sk) – Maďarské ministerstvo zahraničných vecí vyzvalo ruského vodcu Vladimira Putina, aby sa namiesto vyhlásení, ktoré prehlbujú konflikt, radšej usiloval o prímerie. Referuje o tom web eurointegration.com.ua s odvolaním sa na maďarský index.hu.

Prehlbovanie vojenského konfliktu

Maďarsko týmto reagovalo na Putinovo vyhlásenie, že aj Poľsko, Rumunsko a Maďarsko si robia nároky na časti ukrajinského územia.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Vyhlásenia, ktoré prehlbujú vojenský konflikt, nepovažujeme za správne. Namiesto takýchto vyhlásení je nevyhnutné okamžité prímerie a mierové rokovania,“ uviedlo maďarské ministerstvo zahraničných vecí.

Šírenie dezinformácií

Na Putinovo vyhlásenie zareagovali i v Rumunsku a Poľsku. Bukurešť dala najavo, že nemá žiadne nároky a Poľsko obvinilo šéfa Kremľa zo šírenia dezinformácií. Maďarská vláda na Putinovo vyhlásenie nereagovala, novinárom sa však v nedeľu podarilo získať uvedený komentár ministerstva zahraničných vecí.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Maďarsko vyzvalo Putina, aby svojimi vyjadreniami neprehlboval vojenský konflikt a zareagovalo aj Rumunsko a Poľsko © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: