Macron nazval Morawieckeho krajne pravicovým antisemitom, Poľsko si predvolalo veľvyslanca Francúzska

9.4.2022 (Webnoviny.sk) – Poľsko si v piatok predvolalo veľvyslanca Francúzska pre vyjadrenia francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona, ktorý označil poľského premiéra Mateusza Morawieckeho krajne pravicovým antisemitom.

Macron v rozhovore pre noviny Le Parisien, ktorý publikovali vo štvrtok, reagoval na Morawieckeho kritiku, že vedie stále neúspešné rozhovory s ruským prezidentom Vladimirom Putinom o ukončení vojny na Ukrajine, pretože s vojnovými zločincami sa nevyjednáva.

Francúzsky prezident povedal, že Morawiecki je „krajne pravicový antisemita, ktorý zakazuje LGBT ľudí“ a tiež sa snaží pomôcť francúzskej krajne pravicovej kandidátke na prezidentku Marine Le Penovej.

Hovorca poľskej vlády Piotr Müller na to reagoval s tým, že naznačovať, že má premiér niečo spoločné s antisemitizmom je lživé, a Macronove vyjadrenia pripísal emóciám z búrlivej kampane pred nadchádzajúcimi prezidentskými voľbami.

Viac k témam: Francúzsky prezident, poľský premiér
Zdroj: Webnoviny.sk – Macron nazval Morawieckeho krajne pravicovým antisemitom, Poľsko si predvolalo veľvyslanca Francúzska © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: