MAAE: Ruská armáda bombarduje aj oblasti, kde žijú pracovníci Černobyľskej jadrovej elektrárne

25.3.2022 (Webnoviny.sk) – Medzinárodná agentúra pre atómovú energiu (MAAE) kritizovala Rusko za to, že bombarduje oblasti, kde žijú pracovníci Černobyľskej jadrovej elektrárne. Informuje o tom spravodajský portál CNN.

Ukrajinský regulátor MAAE informoval, že „ruské sily bombardujú ukrajinské kontrolné stanovištia v meste Slavutyč, kde žijú mnohí ľudia, ktorí pracujú v neďalekej Černobyľskej jadrovej elektrárni“.

Slavutyč sa nachádza mimo uzavretej zóny, ktorú vytvorili po nehode v elektrárni v roku 1986.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

„Ukrajinský regulačný úrad informoval, že bombardovanie ohrozuje ‘domy a rodiny prevádzkového personálu, ktorý zaisťuje jadrovú a radiačnú bezpečnosť’ Černobyľskej jadrovej elektrárne, ktorá je od 24. februára pod kontrolou ruských síl,“ uviedla MAAE vo vyhlásení.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Obavy v súvislosti s udalosťami vyjadril aj generálny riaditeľ organizácie Rafael Grossi, pričom poznamenal, že bombardovanie sa uskutočnilo len niekoľko dní po tom, ako sa mohli zamestnanci konečne vrátiť domov a oddýchnuť si po takmer štyroch týždňoch, keď nesmeli z elektrárne odísť a vystriedať sa.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – MAAE: Ruská armáda bombarduje aj oblasti, kde žijú pracovníci Černobyľskej jadrovej elektrárne © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: