Ľudia protestujú v ukrajinskom meste Melitopoľ proti zadržiavaniu starostu Fedorova, zatkli ho Rusi (video)

12.3.2022 (Webnoviny.sk) – Stovky obyvateľov ukrajinského mesta Melitopoľ v sobotu protestujú pred miestnou radnicou proti zatknutiu starostu Ivana Fedorova ruskými silami. Ukrajinská štátna televízia, na ktorú sa odvoláva spravodajská webstránka CNN, informovala, že prepustenie starostu prišlo žiadať viac ako 2 000 ľudí. V krátkom videu televízie na sociálnej sieti Facebook možno vidieť dav ako skanduje „slobodu starostovi“ a „Fedorov“.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Fedorova v piatok odviedli ozbrojení muži a ukrajinskí predstavitelia hovoria o jeho únose. Prezident Volodymyr Zelenskyj to nazval „zločinom proti demokracii“. Prokuratúra samozvanej Luhanskej ľudovej republiky, ktorú podporuje Moskva, oznámila, že Fedorov čelí vyšetrovaniu pre teroristické trestné činy.

Ruské sily obsadili Melitopoľ 26. februára, dva dni od začiatku invázie na Ukrajinu. Odvtedy sa v meste konajú sporadické protesty.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Several thousand residents of #Melitopol marched to the administration building to demand the release of Mayor Ivan Fedorov, who was kidnapped by the occupiers.
We are told that there are problems with the internet. The occupiers are trying to prevent residents from coordinating. pic.twitter.com/KfqxFWI4RD
— NEXTA (@nexta_tv) March 12, 2022

A group of 10 occupiers kidnapped the mayor of Melitopol, Ivan Fedorov, who refused to cooperate with them, — adviser of the Ministry of Internal Affairs, Anton Herashchenko pic.twitter.com/g1KGAUY8ya
— Hromadske Int. (@Hromadske) March 11, 2022

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Ľudia protestujú v ukrajinskom meste Melitopoľ proti zadržiavaniu starostu Fedorova, zatkli ho Rusi (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: