Lockdown na Novom Zélande sa opäť predlžuje, počet nových prípadov sa znižuje

28.8.2021 (Webnoviny.sk) – Nový Zéland bude uplatňovať lockdown do budúceho utorka. O jeho predĺžení rozhodla v piatok vláda v rámci boja proti pandémii koronavírusu po tom, čo v krajine prvýkrát po šiestich mesiacoch identifikovali nové prípady nákazy.

Viac o téme: Koronavírus

Podľa premiérky Jacindy Ardernovej vláda očakáva, že mesto Auckland, kde zistili väčšinu nových infekcií, zostane úplne uzavreté najmenej ďalšie dva týždne. Očakáva však, že väčšina ostatných častí krajiny môže od stredy obmedzenia čiastočne zmierňovať.

Zdravotnícke úrady na Novom Zélande oznámili denný prírastok 70 nových prípadov nákazy. Podľa Ardernovej je preukázané, že zákazy vychádzania fungujú a počet nových prípadov sa začína znižovať. Ako dodala, je naďalej odhodlaná zotrvať pri stratégii úplného odstránenia vírusu.

Nový Zéland sa celosvetovo považuje za vzor v boji proti pandémii koronavírusu. V päťmiliónovej krajine od začiatku pandémie zaznamenali iba niekoľko desiatok úmrtí na ochorenie COVID-19. Vakcinačná kampaň však pokračuje pomaly a doteraz je úplne zaočkovaných iba zhruba 20 percent obyvateľov.

Viac k témam: Koronavírus, lockdown, očkovanie proti koronavírusu, Pandémia, pandemické opatrenia, vakcína
Zdroj: Webnoviny.sk – Lockdown na Novom Zélande sa opäť predlžuje, počet nových prípadov sa znižuje © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: