Letné kúpaliská v Bratislave otvoria svoje brány v sobotu. Ďalšou dobrou správou je, že cena vstupného oproti vlaňajšku nevzrástla

10.6.2022 (Webnoviny.sk) – Bratislavské mestské kúpaliská otvárajú svoje brány od soboty 11. júna. Ako informuje hovorkyňa hlavného mesta Dagmar Schmucková, v sobotu otvárajú kúpaliská Rosnička, Delfín, Tehelné pole a Lamač.

Postupne počas júna otvoria aj kúpaliská Krasňany a Rača. Aj tento rok si budú môcť návštevníci letných kúpalísk kúpiť lístky a permanentky online.

Ceny lístkov nepostihlo zdražovanie

„Ich predaj štartuje dnešným dňom, pričom do 10. júla platí zvýhodnená cena 89 eur na sezónnu permanentku,“ uviedla. V sobotu sa otvára aj petržalské kúpalisko Matadorka.

Po už sprístupnených Zlatých pieskoch sa v sobotu začne letná sezóna aj na väčšine bratislavských kúpalísk, o ktoré sa stará Správa telovýchovných a rekreačných zariadení (STaRZ).

„Aj tento rok bude možné zakúpiť si lístok nielen priamo v pokladnici kúpaliska, ale aj online, bez potreby dlhého čakania v rade,“ priblížila Shcmucková.

Online lístok je možné kúpiť si na webovej stránke kupaliska.bratislava.sk. „Nárast cien nákladov sa na cenníku vstupného v tohtoročnej sezóne neprejaví, ceny zostali nezmenené a nezvyšovali sa,“ dodala.

Výhodné sezónne permanentky

Na výber sú štyri typy lístkov s možnosťou zakúpenia online – celodenný lístok za 3,5 eura, permanentka na 10 dní za 29 eur, permanentka na 10 dní po 17:00 za 19 eur a sezónna permanentka za 99 eur pre dospelú osobu s možnosťou dokúpenia detskej sezónnej permanentky za jedno euro za každé dieťa do 18 rokov.

Permanentky sú v ponuke počas celej sezóny, ich počet nie je limitovaný. „Pre tých, ktorí si lístky zakúpia online, bude na väčších kúpaliskách zriadený samostatný vstup, na menších kúpaliskách budú mať možnosť prednostného vstupu,“ vysvetlila hovorkyňa mesta.

Lístky zakúpené online nie sú viazané na deň ani na konkrétne miesto a je možné ich použiť počas celej aktuálnej letnej sezóny na všetkých šiestich kúpaliskách v správe STARZ, ako aj v areáli zdravia Zlaté piesky.

„Kúpalisko je možné počas dňa kedykoľvek opustiť a vrátiť sa neskôr, prípadne v priebehu dňa navštíviť rôzne kúpaliská,” konštatuje Schmucková s tým, že všetky typy permanentiek sú neprenosné a môže ich využívať iba jedna osoba. Výnimka je pri celodenných lístkoch, keď môže jedna osoba zakúpiť aj viacero lístkov.

Lístky priamo v mobile

STARZ prináša možnosť zakúpenia online lístka už druhú sezónu v spolupráci s oddelením inovácií a digitálnych služieb mesta Bratislava, ktoré sa zaoberá skvalitňovaním digitálnych služieb hlavného mesta a jeho inštitúcií.

„Za minulé leto zaznamenali viac ako tisíc predaných online permanentiek a viac ako 15-tsiíc predaných online celodenných lístkov, čo predstavovalo 12-percentný podiel na celkových tržbách,” uviedla hovorkyňa bratislavského magistrátu.

Doplnila, že v porovnaní s minulou sezónou ponúka služba online lístkov mnohé vylepšenia. Lístky a permanentky je možné vďaka QR kódom ukázať pri vstupe priamo v mobile bez potreby tlače.

Viac k témam: Ceny, Letná sezóna, Letné kúpaliská
Zdroj: Webnoviny.sk – Letné kúpaliská v Bratislave otvoria svoje brány v sobotu. Ďalšou dobrou správou je, že cena vstupného oproti vlaňajšku nevzrástla © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: