Le Penová stiahne Francúzsko z vojenského velenia NATO, chce sa usilovať o užšie vzťahy aliancie a Ruska

13.4.2022 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 13. apríla 20:30

Krajne pravicová kandidátka post prezidentky Francúzska Marine Le Penová vyhlásila, že v prípade víťazstva v druhom kole prezidentských volieb stiahne Francúzsko z vojenského velenia Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO).

Dodala, že naďalej bude rešpektovať kľúčovú zásadu aliancie, podľa ktorej sa útok na jedného člena považuje za útok na všetkých členov. Referuje o tom spravodajský web BBC.

V ceste jej stojí Macron

Le Penová sa v druhom kole prezidentských volieb, ktoré sa uskutoční 24. apríla, postaví súčasnému prezidentovi Emmanuelovi Macronovi.

Na stredajšej tlačovej konferencii taktiež povedala, že ak získa moc, bude sa usilovať o užšie vzťahy medzi NATO a Ruskom.

K Putinovi má blízko

Mnohí Le Penovú považujú za osobu, ktorá má blízko k ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi.

Verejne odsúdila inváziu na Ukrajinu, ale navštívila Putina pred predchádzajúcimi prezidentskými voľbami vo Francúzsku v roku 2017. Jej nacionalistická strana Národné zhromaždenie v minulosti dostala pôžičky z Ruska.

Viac k témam: Prezidentské voľby vo Francúzsku
Zdroj: Webnoviny.sk – Le Penová stiahne Francúzsko z vojenského velenia NATO, chce sa usilovať o užšie vzťahy aliancie a Ruska © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: