Kyjevská oblasť je oslobodená, objavujú sa však dôkazy o vraždení civilistov ruskými okupantmi

3.4.2022 (Webnoviny.sk) – Oblasť okolo ukrajinskej metropoly Kyjev bola oslobodená od ruských okupantov. Na Facebooku to uviedla námestníčka ukrajinského ministra obrany Hanna Maľarová.

Irpiň, Buča, Hostomeľ a celý región Kyjeva boli oslobodené od votrelcov,“ napísala. Zároveň varovala občanov, aby sa zatiaľ nevracali do oslobodených miest a dedín, kým špecializované jednotky nedokončia odmínovanie.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Ukrajina oznámila, že jej sily znovu dobyli celý región okolo hlavného mesta Kyjev, pričom ruské sily sa stiahli z kľúčových miest. S ústupom ruských jednotiek však pribúdajú dôkazy o zabíjaní civilistov a vojnových zločinoch v podaní ruských vojsk. Referuje o tom spravodajský web BBC.

Reportéri v meste Buča neďaleko Kyjeva našli v uliciach najmenej 20 ľudských tiel v civilnom oblečení a s prestreleným zátylkom.

Najmenej jeden človek mal za chrbtom zviazané ruky. Starosta mesta Anatolij Fedoruk medzitým uviedol, že v hromadnom hrobe v Buči bolo pochovaných 280 ľudí a že mesto je posiate mŕtvolami.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Okupácia, rusko-ukrajinský konflikt, Smrť
Zdroj: Webnoviny.sk – Kyjevská oblasť je oslobodená, objavujú sa však dôkazy o vraždení civilistov ruskými okupantmi © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: