Kršiak bude kandidovať na post primátora Nitry, v samospráve je podľa neho amatérsky prístup

18.3.2022 (Webnoviny.sk) – O post primátora Nitry sa bude v jesenných komunálnych voľbách uchádzať Igor Kršiak, súčasný zastupujúci prednosta Mestského úradu v Trnave. Problémom mesta pod Zoborom je podľa neho to, že veci v meste nefungujú.

Nitre chce ponúknuť profesionalitu, ktorá bude protiváhou „amatérskemu prístupu v samospráve,“ ktorému podľa neho Nitra čelí v posledných rokoch.

Kršiak je pripravený na funkciu 

„Ukázalo sa, že nadšenie a aktivizmus pre fungujúce mesto nestačia. Riadiť mesto znamená veľa práce a najmä skúseností. Po dvadsiatich rokoch v manažérskych funkciách verím, že som pripravený aj na funkciu vo vedení mesta,“ povedal Kršiak, ktorý bol deväť rokom prednostom Mestského úradu v Nitre. Z tohto postu odišiel po tom, ako sa primátorom stal Marek Hattas.

Kršiak na piatkovej tlačovej konferencii informoval o spustení ankety Dôležité otázky pre fungujúcu Nitru, v ktorej sa môžu obyvatelia mesta vyjadriť k budúcnosti Nitry. Výsledky ankety majú byť podkladom pre tvorbu volebného programu.

Bročka je pre Kršiaka inšpiráciou

Pri ohlasovaní kandidatúry nechýbal ani primátor Trnavy Peter Bročka, o ktorom Kršiak povedal, že je pre neho inšpiráciou v tom, ako sa dá robiť komunálna politika. Spolu s Kršiakom pôjde do volieb aj tím kandidátov na poslancov. Jeho líderkou bude Tatiana Kubinec, terajšia hovorkyňa Fakultnej nemocnice v Nitre.

Igor Kršiak má 45 rokov, celý profesionálny život pracuje v samospráve. Od roku 2002 bol právnikom a neskôr vedúcim právneho odboru Mestského úradu v Nitre, od roku 2010 bol prednostom Mestského úradu v Nitre a od roku 2020 pôsobí na Mestskom úrade v Trnave ako vedúci právneho odboru a zastupujúci prednosta.

Viac k témam: Komunálne voľby
Zdroj: Webnoviny.sk – Kršiak bude kandidovať na post primátora Nitry, v samospráve je podľa neho amatérsky prístup © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: