Košický župan Trnka prehovoril, obvinenie sa vraj týka len jednej veci a v pondelok sa dozvie, či pôjde do väzby

21.2.2023 (SITA.sk) –
aktualizované 21. februára 2023, 16:59

Predsedovi Košického samosprávneho kraja (KSK) Rastislavovi Trnkovi vzniesli len jedno obvinenie v súvislosti s nákupom sypačov pre Správu ciest KSK. Konkrétne za ovplyvňovanie špecifikácie pri nákupe štyroch Tatroviek. V kauze nákupu teplomerov mu obvinenie, ako bolo medializované, vznesené nebolo. V utorok o tom pred úradom KSK informoval predseda KSK Rastislav Trnka.

„Jediný argument prokuratúry, ktorý sa nachádza v obvinení a v spise, je vyjadrenie bývalého zamestnanca Správy ciest KSK, ktorý sa vyjadroval k obstarávaniu v súvislosti s mojou osobou a však toto obstarávanie nikdy nebolo plánované, ani sa nikdy neuskutočnilo,“ uviedol Rastislav Trnka.

Ako ďalej dodal, sudca Špecializovaného trestného súdu SR podľa neho skonštatoval, že neexistuje žiadny dôvod na jeho trestné stíhanie, a že nerozumie, ako vyšetrovateľ dospel k záveru obviniť ho.

K iným kauzám sa predseda KSK odmietol vyjadriť. „Nebudem sa vyjadrovať k iným obvineniam týchto osôb, keďže riešime momentálne právnu stránku obvinenia voči mojej osobe,“ dodal.

Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu v Pezinku nezobral v nedeľu večer do väzby obvineného predsedu Košického samosprávneho kraja Rastislava Trnku a prepustil ho zo zadržania na slobodu.

Rozhodnutie súdu nie je právoplatné s tým, že prokurátor proti nemu podal sťažnosť. O sťažnostiach rozhodne Najvyšší súd SR v pondelok 27. februára o 13:00. Vyplýva to z rozpisu pojednávaní súdu.

Viac k témam: Akcia Valentín, Obvinenie, Predseda Košického samosprávneho kraja (KSK), Súdy, Väzba, Župan
Zdroj: SITA.sk – Košický župan Trnka prehovoril, obvinenie sa vraj týka len jednej veci a v pondelok sa dozvie, či pôjde do väzby © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: