Košicami otriasla tragická dopravná nehoda, chodec vbehol vodičovi Toyoty priamo pod kolesá

18.4.2022 (Webnoviny.sk) – Pri dopravnej nehode v nedeľu 17. apríla zomrel chodec. Auto značky Toyota Aygo v smere od centra mesta Košice na sídlisko Nad jazerom šoféroval 22-ročný muž. Z doposiaľ nezistených príčin sa v ľavom jazdnom pruhu zrazil s chodcom, ktorý prechádzal cez cestu mimo vyznačeného priechodu pre chodcov. Muž po zrážke na mieste nehody zraneniam podľahol. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Lenka Ivanová.

Dychová skúška nepotvrdila prítomnosť alkoholu v dychu vodiča. To, či bol pod vplyvom alkoholu či iných omamných a psychotropných látok nebohý chodec, sa bude zisťovať pri nariadenej pitve. Po dôkladnom zadokumentovaní začali policajti trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia. Prečo sa táto veľkonočná tragédia vôbec stala, čo bolo jej príčinou a akou mierou k nej prispeli jej účastníci, bude predmetom ďalšieho vyšetrovania.

Viac k témam: Tragická dopravná nehoda, Zrážka auta s chodcom
Zdroj: Webnoviny.sk – Košicami otriasla tragická dopravná nehoda, chodec vbehol vodičovi Toyoty priamo pod kolesá © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: