Konvenčné ruské sily nahrádzajú Vagnerovcov pri Bachmute, tvrdí Inštitút pre štúdium vojny

29.1.2023 (Webnoviny.sk) – Konvenčné ruské sily pravdepodobne nahradia vyčerpaných žoldnierov z Vagnerovej skupiny, aby udržali ofenzívu v Bachmute v Doneckej oblasti na východe Ukrajiny. V najnovšej aktualizácii to tvrdí americký Inštitút pre štúdium vojny (ISW).

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Vagnerova skupina nedosiahla v Bachmute významné zisky od dobytia Soledaru, zhruba okolo 12. januára. Konvenčné ruské jednotky sa teraz zúčastňujú na bojoch v Bachmute, aby oživili tamojšiu ruskú ofenzívu,“ tvrdí ISW.

Inštitút pripomína, že ruské ministerstvo obrany čoraz častejšie oznamuje, že ruské vzdušné sily od začiatku roka pôsobia v oblasti Bachmutu, čo by mohlo naznačovať, že konvenčné ruské sily sa rozširujú a možno i nahrádzajú Vagnerovcov v oblasti.

Analytici sa domnievajú, že vzhľadom na rozmiestnenie ďalších síl v oblasti nebol ofenzívny potenciál Ruska v okolí Bachmutu úplne vyčerpaný.

Viac k témam: Bachmut, Donecká ľudová republika, rusko-ukrajinský konflikt, Vagnerovci
Zdroj: Webnoviny.sk – Konvenčné ruské sily nahrádzajú Vagnerovcov pri Bachmute, tvrdí Inštitút pre štúdium vojny © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: