Konvektomaty Miele sa vďaka technológii HydroClean čistia úplne samé

20.3.2023 (SITA.sk) –
Automatické čistenie pre žiarivo čisté ohrevné priestory
Prístroje majú k dispozícii viac ako 200 automatických programov

Milovníci varenia ocenia kombináciu pečiacej a parnej rúry ako kráľovskú triedu medzi zabudovateľnými spotrebičmi – a nikto iný tu neponúka viac skúseností a rozmanitosti ako Miele. Zákazníci môžu vyberať medzi výškou 45 alebo 60 cm, zásobníkom na vodu alebo pripojením na vodu a odpad, medzi rôznymi dizajnovými radami, farbami a konceptmi ovládania. Popredný svetový dodávateľ prémiových domácich spotrebičov teraz ďalej rozširuje svoje portfólio o mimoriadne komfortnú samočistiacu funkciu HydroClean. Konvektomaty radu DGC HC Pro s ohrevným priestorom z nerezovej ocele sa vyrábajú v závode Miele v nemeckom Bünde a sú testované na 20-ročnú životnosť. Na trh boli uvedené začiatkom roka 2023.

Mala by sa napríklad ryba alebo zelenina pripravovať v pare alebo predsa len piecť klasicky v rúre? Alebo je snáď najlepšia kombinácia oboch spôsobov, teda aby bol chlieb na povrchu chrumkavý a vo vnútri nadýchaný – alebo ak sa má podariť skvele šťavnatý a krehký “roastbeef”? Pri konvektomatoch Miele sú k dispozícii všetky tri možnosti, pretože kombinujú prvotriedne vybavenú pečúcu aj parnú rúru. Možnosti použitia konvektomatu Miele sú rozmanité, od šetrného rozmrazovania cez varenie metódou sous-vide až po prípravu jogurtu alebo odšťavovania ovocia.

Vynikajúce výsledky dosahuje napríklad funkcia kombinovanej prípravy, ktorá spája bežné spôsoby ohrevu s pridanou vlhkosťou. Užívatelia môžu sami definovať jednotlivé kroky prípravy pokrmu, a to nastavením parametrov, ako sú prevádzkový spôsob, teplota, čas a vlhkosť v ohrevnom priestore. Okrem toho môžu tiež využiť niektorý z viac ako 200 automatických programov, napríklad na prípravu pokrmov z mäsa, rôznych druhov ryže, chlebov alebo dokonca dezertov, ako napr. cisársky trhanec. Výsledok prípravy je možné samozrejme individuálne upravovať.

Špeciálne vyvinutý tekutý čistiaci prostriedok pre trvalý lesk

Po potešení z varenia však nastáva čistenie spotrebiča – a koho by to bavilo? Tuk a zvyšky pokrmov môžu navyše znečistiť nerezový ohrevný priestor a časom ho znehodnotiť. S novou samočistiacou funkciou HydroClean od Miele patrí teraz ťažké ručné čistenie minulosti. Dokonca aj pripečené zvyšky jedla sa takto úplne a bez námahy odstránia. Ohrevný priestor si tak zachová svoju hodnotu a vzhľad stále ako nový.

Po vybratí všetkého príslušenstva sa v prvom kroku tekutý čistiaci prostriedok, špeciálne vyvinutý spoločnosťou Miele, naleje do sitka na dne spotrebiča. Potom sa automaticky zmieša s čistou vodou, prečerpáva sa k stropu konvektomatu a odtiaľ sa cez rotujúci kotúč rovnomerne distribuuje do ohrevného priestoru. Tým sa nečistoty rozpustia a uvoľnia. Prístroj tento proces niekoľkokrát zopakuje a potom penovú zmes opláchne a odčerpá. Pokiaľ sa ešte vyskytujú prípadné posledné zvyšky nečistôt, možno ich bez námahy zotrieť, podobne ako po pyrolýze v rúrach na pečenie Miele. Posledným krokom je krátka fáza sušenia. Čistenie pomocou funkcie HydroClean sa odporúča každé tri mesiace, v prípade zvlášť intenzívneho používania, napríklad pri častom pečení mäsa alebo grilovaní, častejšie.

Programová rozmanitosť pre tvorivý pôžitok

Nová generácia konvektomatov Miele ponúka samozrejme aj osvedčené komfortné parametre, ktoré zákazníci Miele už poznajú z úspešnej rady predchádzajúcich modelov. Pri príprave v pare sa jedná o rýchle zahriatie a varenie, rovnako ako rovnomerné rozptýlenie pary. To zaisťuje výkonný externý parný generátor 3,3 kW v kombinácii s dvoma špeciálne usporiadanými a nastavenými parnými tryskami (DualSteam).

Funkcia Mix & Match pomáha s plánovaním jedálnička tým, že poskytuje odporúčania na kombináciu až troch rôznych ingrediencií – a na ich úpravu v jednom procese varenia. Týmto spôsobom možno napríklad zapojiť potraviny, ktoré by mali byť čoskoro skonzumované, či už čerstvé alebo už uvarené, napríklad pretože ostali z predchádzajúceho dňa. Funkcia Mix & Match tým poskytuje nielen ďalší komfort, ktorý je k dispozícii iba u Miele, ale prispieva aj k zamedzeniu plytvania potravinami. Príprava jedla prebieha podľa vlastného uváženia na plechu na pečenie alebo priamo na tanieri. Nie je potrebné venovať pozornosť rôznym časom alebo teplotám varenia. Výber a návrhy sú úplne jednoducho k dispozícii v aplikácii* Miele.

Krehké a šťavnaté mäso naopak zaistí pečenie “Gourmet”: príprava mäsa pri nízkej teplote a po dlhú dobu je zvlášť šetrná a jemná. Dodatočné využitie vlhkosti prispieva k optimálnemu výsledku varenia a zhnednutia. Mäso sa pečie rovnomerne a dostáva tenkú hnedú kôrku – predchádzajúce opekanie nie je nutné. Všetky modely sú vybavené motoricky výsuvným ovládacím panelom, za ktorým sa nachádza zásobník na vodu, nádoba na kondenzát a – v závislosti od modelu – aj bezdrôtový pokrmový teplomer.

*Aplikácia Miele je doplnkovou digitálnou ponukou spoločnosti Miele. Všetky smart aplikácie umožňuje systém Miele@home. Rozsah funkcií sa môže líšiť v závislosti od modelu a krajiny.

Informačný servis

Viac k témam: HydroClean, konvektomat, PR
Zdroj: SITA.sk – Konvektomaty Miele sa vďaka technológii HydroClean čistia úplne samé © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: