Kollár viní Kollára z rýchleho konca schôdze, do programu chcel vnútiť antiinterupčný návrh od Záborskej

31.1.2023 (Webnoviny.sk) – 81. schôdza Národnej rady (NR) SR sa skončila predčasne pre predsedu parlamentu Borisa Kollára (Sme rodina), ktorý „lámal veci cez koleso”. Uviedol to nezaradený poslanec NR SR Miroslav Kollár (Modrá koalícia) na sociálnej sieti.

„Skončili sme skôr, ako sme začali. Kollár chcel vnútiť do programu schôdze ďalší antiinterupčný návrh predložený poslankyňou Annou Záborskou (OĽaNO) v rozpore s rokovacím poriadkom NR SR aj napriek upozorneniu,” tvrdí Miroslav Kollár. Dodal, že v pléne sa našlo niekoľko poslancov, ktorí takto „znásilnený program” nepodporili.

„Takto to bude vyzerať až do konca. Som zvedavý, či dnes dokážeme o 17:00 konečne ukončiť túto frašku. Alebo je stratégia bývalého premiéra a ministra financií SR Igora Matoviča (OĽaNO) dotlačiť pani prezidentku SR Zuzanu Čaputovú do úradníckej vlády,” uviedol Miroslav Kollár.

Viac k témam: interrupcie, Predčasné voľby na Slovensku 2023, Rokovanie NR SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Kollár viní Kollára z rýchleho konca schôdze, do programu chcel vnútiť antiinterupčný návrh od Záborskej © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: