Kolíková: Obvinenie policajného prezidenta Kovaříka je veľmi vážna vec a musí znepokojovať každého

28.8.2021 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 27. augusta 15:57

Obvinenie policajného prezidenta Petra Kovaříka je veľmi vážna vec a musí znepokojovať každého. Uviedla to pre agentúru SITA ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí).

Informovanie verejnosti je jediná cesta

Podľa Kolíkovej je legitímne očakávať od tých, ktorí obvinenie vzniesli, a ktorí prípad dozorujú, že sa postavia pred verejnosť a jasne zdôvodnia takto vznesené obvinenie. Stanovisko poskytol Peter Bubla z tlačového oddelenia Ministerstva spravodlivosti SR.

Ministerka spravodlivosti zdôraznila, že informovanie verejnosti je jediná cesta, ako sa prepracovať k dôveryhodnosti celého procesu. „Ak to neurobia, ak vyšetrovanie potrvá neúmerne dlho a ak ho sprevádza informačné vákuum, vzniká priestor na špekulácie a nemôžeme sa čudovať, že to má aj politický kontext. S týmto spokojná nie som,“ dodala.

Mikulec má Kolíkovej plnú dôveru

Mária Kolíková doplnila, že minister vnútra SR Roman Mikulec (OĽaNO) má jej plnú dôveru.

„Dôverujem jeho úsudku a jeho kompetencii, že vie dôsledne zvážiť, čo je vhodné urobiť smerom k prezidentovi policajného zboru. Vždy v takýchto otázkach, v ktorých čelíme úvahe, či sa vzdať funkcie, je na mieste zvážiť, či zotrvanie vo funkcii podkopáva, alebo udržuje dôveru v danú inštitúciu. Túto otázku si musí zodpovedať samotný prezident policajného zboru. Určite mu do toho nechcem vstupovať, ale nad tým by som rozmýšľala ja,“ uzavrela.

Krajská prokuratúra Bratislava vzniesla 26. augusta obvinenie voči Kovaříkovi pre zločin zneužívania právomoci verejného činiteľa v súbehu so zločinom marenia spravodlivosti. Policajný prezident mal podľa prokuratúry zmariť prebiehajúci zásah zadržania, ako aj vykonanie nasledovných trestno-procesných úkonov s obvinenými Matejom Zemanom a Petrom Petrovom.

Viac k témam: minister spravodlivosti SR, prezident Policajného zboru SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Kolíková: Obvinenie policajného prezidenta Kovaříka je veľmi vážna vec a musí znepokojovať každého © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: