Koalícia musí zahodiť spory, inak jej hrozí rozpad. Heger partnerom pripomenul vlády Smeru spojené s mafiou (video)

8.6.2022 (Webnoviny.sk) – Premiér Eduard Heger (OĽaNO) pri komentovaní neúčasti strany Sloboda a Solidarita (SaS) na koaličných radách poukázal na prácu vyšetrovateľov, prokurátorov a sudcov, ktorí čistia Slovensko od mafie. Premiér upozornil, že ide o najsilnejší mandát od občanov SR v roku 2020.

Snahy o rozpad koalície

„Títo ľudia na to, aby mohli vykonávať svoju prácu, potrebujú mať rozviazané ruky a čas. Preto je taká snaha, aby sa naša vláda rozpadla. Mnohí čakajú, kedy sa rozpadneme, lebo by sa mohli týmto poctivým ľuďom, ktorí pracujú na očistení od mafie, pomstiť,“ povedal premiér po rokovaní vlády.

Vyzval partnerov, aby sa zdržali osobných útokov a nekládli si červené čiary. „Ak pôjdeme hlavou proti múru, je isté, že na konci tento múr neuhne,“ dodal.

Smer sa snaží vrátiť k moci

K avizovanému návrhu opozičnej strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) odvolať Richarda Sulíka (SaS) z funkcie ministra hospodárstva vo veci prijatých sankcií EÚ premiér povedal, že ide o snahu Smeru-SD o návrat k moci.

Vyzval poslancov koalície, ktoré by chceli podporiť návrhu Smeru-SD, aby rešpektovali koaličnú dohodu a „nenabehli na toto lacné divadlo“.

Zneužívanie 363-ky

Premiér o uplatňovaní paragrafu 363 Trestného poriadku povedal, že znepokojuje verejnosť a občania cítia, že hrozí zneužívanie tohto paragrafu na úkor spravodlivosti.

Pripomenul, že ide o názor troch koaličných strán, pričom hnutiu Sme rodina tento paragraf vyhovuje, a preto vetuje jeho zmenu.

Heger sa však nevzdáva ďalších rokovaní o jeho zmene. Paragraf 363 umožňuje generálnej prokuratúre za istých okolností zrušiť dotknutej osobe obvinenie.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Koaličná kríza, Paragraf 363 Trestného poriadku
Zdroj: Webnoviny.sk – Koalícia musí zahodiť spory, inak jej hrozí rozpad. Heger partnerom pripomenul vlády Smeru spojené s mafiou (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: