Kľúčový most spájajúci Rusko s Krymom pohltil veľký požiar, museli zastaviť dopravu (video)

8.10.2022 (Webnoviny.sk) – Na moste spájajúcom pevninské Rusko s okupovaným ukrajinským polostrovom Krym nastal požiar. Informovali o tom ruské štátom podporované médiá.

Agentúry RIA Novosti a Tass citovali miestneho ruského predstaviteľa Olega Kriučkova, ktorý uviedol, že požiar vypukol v objekte, ktorý bol považovaný za nádrž na skladovanie paliva. Dopravu na moste zastavili. Na sociálnych sieťach sa objavili i zábery požiaru, no ich pravosť nebolo možné okamžite overiť.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Pevninské Rusko spája s Krymom dvojica cestných a železničných mostov. Tie Rusko postavilo po tom, čo v roku 2014 v rozpore s medzinárodným právom obsadilo a anektovalo Krym.

Požiar nastal niekoľko hodín po tom, čo v sobotu skoro ráno otriasla Charkovom na východe Ukrajiny séria výbuchov. Starosta mesta Ihor Terechov na Telegrame uviedol, že ranné explózie boli výsledkom raketových útokov na centrum Charkiva.

The consequences of the explosion on the Crimean bridge: the first footage appeared. pic.twitter.com/DGyK7Nk5mS
— ТРУХА⚡️English (@TpyxaNews) October 8, 2022

Viac k témam: Požiar, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Kľúčový most spájajúci Rusko s Krymom pohltil veľký požiar, museli zastaviť dopravu (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: