Kežmarský závod Mubea rozširuje výrobu a hľadá nových pracovníkov, firma už zamestnala dvoch utečencov z Ukrajiny

21.3.2022 (Webnoviny.sk) – Za približne rok a pol fungovania si v kežmarskom závode spoločnosti Mubea našlo prácu viac ako sto ľudí. Ako pre agentúru SITA uviedla personálna manažérka Jaroslava Michalková, počet zamestnancov sa v tomto mesiaci dostane na úroveň 125.

Spoločnosť na sociálnej sieti vo februári informovala, že rozširuje výrobu a v tejto súvislosti organizovala aj náborový deň na výrobné pozície.

Firma hľadá technikov či manažérov

Michalková potvrdila, že závod na výrobu automobilových a náhradných dielov chce zamestnať ďalších ľudí. „Hľadáme najmä technických špecialistov, ako manažéra inžinierskeho centra a laboratória, procesných inžinierov pre procesy montáže, konštruktérov, ale aj technicky zdatných pracovníkov do výroby,“ priblížila.

Okrem toho už spoločnosť zamestnala aj dvoch utečencov z Ukrajiny v rámci pomoci ľuďom utekajúcim pred vojnou.

Stovky nových pracovných miest

Vláda investorovi schválila v roku 2018 investičnú pomoc vo výške takmer 15 miliónov eur. Závod v Kežmarku sa podarilo dostavať v roku 2020, výrobu tam spustili v tom istom roku v októbri.

Investícia spoločnosti má v rokoch 2018 až 2023 dosiahnuť 51 miliónov eur. Spoločnosť ešte vlani informovala, že vo svojom závode plánuje do konca roka 2024 zamestnávať približne 400 výrobných pracovníkov.

Švajčiarska spoločnosť Mubea Engineering AG sa zaoberá výrobou komponentov do automobilového priemyslu. Je jedným zo svetových lídrov vo výrobe vysoko výkonných pružín a ďalších produktov pre automobilový priemysel. Skupina Mubea má 50 výrobných závodov a 15-tisíc zamestnancov na štyroch kontinentoch.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Voľné pracovné miesta, Zamestnanci, Závod
Zdroj: Webnoviny.sk – Kežmarský závod Mubea rozširuje výrobu a hľadá nových pracovníkov, firma už zamestnala dvoch utečencov z Ukrajiny © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: