KDH termín predčasných volieb rešpektuje. Rigó hovorí, že OĽaNO si pomýlilo politiku s hokejom

31.1.2023 (Webnoviny.sk) – Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) rešpektuje rozhodnutie parlamentu o termíne predčasných volieb. Chce byť nespochybniteľnou voľbou pre konzervatívneho voliča i upokojujúcim prvkom slovenskej politiky. Hnutie je pripravené ponúknuť riešenia pre Slovensko aj hodnotový program.

Sme pripravení nahradiť chaos, nepokoj, nesvár a hádky, ktoré v politike vládli za posledné roky. KDH je pripravené pomáhať ľuďom,” uviedli v stanovisku k rozhodnutiu parlamentu o termíne predčasných volieb.

Rigó: OĽaNO si pomýlilo politiku s hokejom

Na hlasovanie o termíne predčasných volieb zareagoval aj predseda platformy Most-Híd strany Aliancia Konrád Rigó. Podľa neho si v OĽaNO pomýlili politiku s hokejom.

Ten sa hrá na tri tretiny. Ide o disciplínu, ktorá pozná aj predĺženie, ale len v prípade, ak zápas skončí nerozhodne. Tu však rozhodnutie už padlo 15. decembra,” uviedol. To, že ďalších 290 dní chcú dotiahnuť bez dôvery parlamentu i občanov považuje za bezprecedentné.

Politická kultúra im bola doteraz cudzia

Protikorupčné, prodemokratické, proeurópske étosy tejto garnitúry budú do septembra zrovnané zemou. Urobia tým obrovskú službu populistom a extrémistom,” tvrdí Rigó.

Doplnil, že to, že sa to za trojmesačné poslanecké výplaty a štátnu podporu ich politických strán oplatí, nepotrebuje komentár. Pýta sa, prečo by práve pri odchode prejavovali politickú kultúru, keď im bola cudzia počas celého volebného obdobia.

Predčasné parlamentné voľby sa uskutočnia 30. septembra. Rozhodli o tom poslanci Národnej rady SR, keď za hlasovalo 92 poslancov, proti bolo 54 a dvaja sa zdržali.

Viac k témam: Pád menšinovej vlády Eduarda Hegera, Predčasné voľby na Slovensku 2023, Rokovanie NR SR
Zdroj: Webnoviny.sk – KDH termín predčasných volieb rešpektuje. Rigó hovorí, že OĽaNO si pomýlilo politiku s hokejom © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: