Kandidáta na župana Banskobystrického kraja Ondreja Luntera podporuje päť politických strán

9.3.2022 (Webnoviny.sk) – Nezávislého kandidáta na post predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) Ondreja Luntera podporuje päť politických strán.

Svoju podporu ohlásili dnes na spoločnom brífingu v Banskej Bystrici strana Sloboda a Solidarita (SaS), Kresťanskodemokratické hnutie (KDH), Progresívne Slovensko, SPOLU – občianska demokracia (SPOLU) a Občianska konzervatívna strana (OKS).

Súčasný podpredseda BBSK ako prvý 23. februára oficiálne oznámil svoj záujem kandidovať za banskobystrického župana.

Memorandum o podpore

Ešte pred brífingom podpísali zástupcovia politických subjektov a Ondrej Lunter memorandum o podpore spoločného kandidáta za predsedu BBSK.

„Mám z toho radosť aj preto, lebo okrem zápasu za to, aby veci fungovali, bude sa v tomto čase zvádzať na Slovensku aj u nás v kraji zápas s táborom lži a manipulácie. Dnes má tento tábor podobu zľahčovania agresie, má podobu hľadania vinníkov na opačnej strane stola, má podobu opovrhovania ukrajinským národom a jeho právom na slobodu a vlastný štát. A tu bude pre mňa silná podpora partnerov dôležitá a nenahraditeľná,” povedal kandidát na župana.

Človek na správnom mieste

„Ondrej Lunter je človek na správnom mieste. Dokázal to niekoľkokrát vo funkcii vicežupana, keď sa ukázal nielen ako politik, ale aj manažér. Po skúsenostiach s Marianom Kotlebom je dôležité, aby náš kraj napredoval a kontinuálne pokračoval v rozrobenej práci Jána Luntera, otca Ondreja,“ povedal poslanec Národnej rady SR za SaS Radovan Sloboda.

Podporu súčasnému vicežupanovi osobne vyjadril aj krajský predseda KDH a poslanec BBSK Ján Beljak, Peter Brozman za stranu Progresívne Slovensko, krajský predseda SPOLU Pavol Strhák a krajský predseda OKS Svetozár Gavora.

Viac k témam: Kandidatúra, Župan, Župné voľby
Zdroj: Webnoviny.sk – Kandidáta na župana Banskobystrického kraja Ondreja Luntera podporuje päť politických strán © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: