K pochybeniu KDH v otázke financovania Kusého kampane nedošlo, zdôrazňuje Majerský

19.11.2022 (Webnoviny.sk) – Predseda KDH Milan Majerský zdôrazňuje, že nedošlo k žiadanému zákonnému pochybeniu KDH, ani k porušeniu zákona a financovanie v otázke spolufinancovania kampane kandidáta Rudolfa Kusého na primátora Bratislavy prebehlo v plnom súlade so zákonom. Informovala o tom hovorkyňa KDH Lenka Halamová.

Lepší administratívny postup

Podľa KDH sa mal použiť lepší administratívny postup v procesnej stránke prijímania darov avšak tvrdí, že hnutie nič nezatajilo. Hnutie nerozumie, prečo by mali zatajovať pána Hrubého, ktorý ma svoje príjmy legálne.

KDH je prekvapené, že ako je možné, že pán Hrubý z firmy ESET sponzoruje dvoch najväčších protikandidátov na primátora Bratislavy.

Príspevky na kampaň

Pán Hrubý prispel na kampaň Rudolfa Kusého vo výške 25-tisíc eur, 80-tisíc eur pochádza z účtu KDH. Aby hnutie rozptýlilo pochybnosti o údajnom zatajovaní darcov sa rozhodlo zverejniť ich kompletný zoznam.

„Osobne ma ako predsedu KDH mrzí nepresnosť mojich mediálnych vyjadrení k téme. Dôvodom bola moja vyčerpanosť bezprostredne po ukončení župnej kampane, v ktorej som si, žiaľ, nesprávne pospájal informácie. Právomocou na právne úkony vo veci financovania kampane KDH vrátane práva podpisovať som totiž vzhľadom na moju volebnú vyťaženosť ako kandidáta na predsedu kraja poveril ústredného tajomníka hnutia Mareka Michalčíka. Zároveň však týmto stanoviskom, ktorým sme zdanlivé nejasnosti zodpovedali nad rámec zákona, považujeme tému za uzavretú. Očakávame tiež, že médiá sa budú tak, ako financovaním kampane mimoparlamentného KDH, detailne zaoberať aj financovaním kampaní ďalších mimoparlamentných i parlamentných strán,” uzavrel Milan Majerský.

Viac k témam: Akcia “Development”, Predseda Kresťanskodemokratického hnutia (KDH), Volebná kampaň
Zdroj: Webnoviny.sk – K pochybeniu KDH v otázke financovania Kusého kampane nedošlo, zdôrazňuje Majerský © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: