Je potrebné sprísniť aj sankcie proti Lukašenkovi pre jeho podporu ruskej invázie, vyzýva Cichanovská

11.3.2022 (Webnoviny.sk) – Exilová líderka bieloruskej opozície Sviatlana Cichanovská vo štvrtok vyzvala západné demokracie, aby sprísnili sankcie proti bieloruskému prezidentovi Alexandrovi Lukašenkovi pre jeho podporu ruskej invázie na Ukrajinu.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Lukašenko nesie za útok plnú zodpovednosť a nastal čas, aby demokracie ukázali zuby, povedala Cichanovská vo vystúpení na pôde londýnskeho inštitútu Chatham House. Ako dodala, bieloruská armáda je fakticky pod ruskou kontrolou.

Ďalej vyzvala na pozastavenie Lukašenkovho členstva vo všetkých medzinárodných organizáciách, k vyradeniu bieloruských štátnych bánk z medzinárodného platobného systému SWIFT a na embargo dovozov z bieloruských štátnych podnikov.

Sankcie, ktoré už na bieloruský režim uvalili mnohé krajiny, považuje za nepostačujúce. „Polovičné opatrenia nefungujú, situáciu len zhoršujú,“ zdôraznila Cichanovská.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Sankcie proti Bielorusku
Zdroj: Webnoviny.sk – Je potrebné sprísniť aj sankcie proti Lukašenkovi pre jeho podporu ruskej invázie, vyzýva Cichanovská © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: