Je dôležité vyšetriť všetky zločiny páchané na Ukrajine, vyhlásila Kolíková

6.6.2022 (Webnoviny.sk) – Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (nom. SaS) rokovala v pondelok 6. júna v Brne s českým ministrom spravodlivosti Pavlom Blažekom o situácii na Ukrajine.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Osobitne sme sa venovali Ukrajine. Vnímame vážne dôležitosť, aby sa vyšetrili všetky trestné činy, ktoré sa dnes páchajú na Ukrajine. Je to veľmi dôležité pre demokraciu v Európe. Vnímame vážne, že dôležité je mať dôkazy a riadne ich zozbierať,” povedala na tlačovej konferencii Kolíková.

Okrem ukrajinského konfliktu sa venovali obe strany aj blížiacemu sa českému predsedníctvu v EÚ. Mária Kolíková ubezpečila českého ministra spravodlivosti, že môže čakať plnú podporu zo Slovenska. „Blíži sa české predsedníctvo a bolo by veľmi vhodné, aby sme boli zladení so Slovenskou republikou v zásadných témach a postojoch. Pani ministerka mi prisľúbila podporu pri predsedníctve Českej republiky,” povedal minister Blažek.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Ministri taktiež rokovali o otázke právneho štátu v Európskej únii, predovšetkým o rokovaniach s Poľskom. Podľa oboch je potrebné nájsť spoločnú reč a navzájom sa chápať. „Mali sme konkrétnu debatu o tom, čo je právny štát a princípy právneho štátu sú rovnaké v rámci európskeho priestoru. S Poľskom je určite dobré viesť naďalej úzke rokovania, ako aj s Maďarskom,” dodala Kolíková.

Viac k témam: Minister spravodlivosti SR, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Je dôležité vyšetriť všetky zločiny páchané na Ukrajine, vyhlásila Kolíková © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: