Japonská vláda zmrazila majetok ďalším 17 Rusom, sú medzi nimi členovia parlamentu či miliardár

15.3.2022 (Webnoviny.sk) – Japonská vláda zmrazí majetok ďalším 17 ruským magnátom a ich príbuzným v rámci sankcií v súvislosti s ruskou inváziou na Ukrajinu. Na zozname je podľa ministerstiev zahraničia a financií 11 členov dolnej komory parlamentu, bankár Jurij Kovaľčuk a jeho príbuzní a tiež miliardár a predseda Renova Group Viktor Vekselberg. Celkovo už Japonsko zmrazilo majetok 61 Rusom.

Hlavný tajomník úradu japonskej vlády Hirokazu Macuno v utorok povedal novinárom, že dodatočné kroky prijali, aby čo najskôr zastavili ruskú inváziu.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Japonsko bude podľa jeho slov spolupracovať s ďalšími krajinami skupiny G7 a ďalšími v medzinárodnej komunite, aby primerane reagovalo v prípade ďalších sankcií.

V súvislosti s ruskou inváziou na Ukrajinu Japonsko už uvalilo sankcie aj na ruskú centrálnu banku, sedem súkromných bánk, jednotlivcov a skupiny z Ruska a Bieloruska a tiež zakázalo do Ruska vyvážať tovar vrátane špičkových technologických zariadení, ktoré možno použiť na vojenské účely.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Japonská vláda zmrazila majetok ďalším 17 Rusom, sú medzi nimi členovia parlamentu či miliardár © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: