Infovojna či Hlavné správy by mohli byť vypnuté oveľa dlhšie, poslanci chcú blokovanie webov predĺžiť

9.4.2022 (Webnoviny.sk) – Na internete by malo byť možné blokovať škodlivý obsah alebo škodlivé aktivity do 30. septembra tohto roka. Navrhujú to v novele zákona o kybernetickej bezpečnosti vládni poslanci. Teraz platí, že Národný bezpečnostný úrad (NBÚ) môže rozhodnúť o zablokovaní webov do konca júna.

„Prebiehajúci vojnový konflikt na Ukrajine má aj rozmer informačnej vojny, ktorá prekračuje územie zasiahnuté vojnou a negatívne ovplyvňuje celý svet. Masívna ruská propaganda a podsúvanie dezinformácií majú za cieľ spochybniť, kto je vo vojnovom konflikte agresor a kto obeť a ospravedlňovať agresiu nasmerovanú aj voči civilnému obyvateľstvu a civilnej infraštruktúre Ukrajiny,“ uviedli predkladatelia v dôvodovej správe k návrhu novely zákona.

Podľa nich šírenie dezinformácií a „škodlivého obsahu“ ako prostriedku na vedenie hybridnej vojny je nesporne jednou z najnebezpečnejších foriem prebiehajúceho vojnového konfliktu a má veľký dosah na vnímanie reality obyvateľstvom.

NBÚ zablokoval do 30. júna tohto roka portály Hlavné správy, Armádny magazín, Hlavný denník a internetové rádio Infovojna.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Viac k témam: Dezinformácie, hybridná vojna, Informačná vojna, Kybernetická bezpečnosť, Novela zákona, Ruská propaganda
Zdroj: Webnoviny.sk – Infovojna či Hlavné správy by mohli byť vypnuté oveľa dlhšie, poslanci chcú blokovanie webov predĺžiť © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: