Hnutie Sme rodina odmietlo komentovať výzvy SaS na rozpustenie ĽSNS či Republiky pre väzby na ruských špiónov

19.3.2022 (Webnoviny.sk) – Vládne hnutie Sme rodina sa nechce vyjadrovať k stanovisku strany Sloboda a Solidarita (SaS), ktorá v stredu (16. marca) vyzvala Generálnu prokuratúru SR (GP SR), aby sa začala zaoberať rozpustením strán Republika a Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS).

Väzby na ruských tajných

Ako agentúru SITA informovala Linda Tribusová z tlačového oddelenia Sme rodina, hnutie to považuje za otázku na orgány činné v trestnom konaní.

SaS svoju výzvu odôvodnila medializáciou prepojenia predstaviteľov ĽSNS a Republiky na ruských špiónov a na možné financovanie z Ruska.

GP koná na základe vlastného uváženia

Hovorca generálnej prokuratúry Dalibor Skladan v reakcii na to pre agentúru SITA uviedol, že GP SR nekoná na základe apelov politických predstaviteľov, a preto nebude reagovať ani na výzvu strany SaS.

Agentúra SITA požiadala o stanovisko aj zvyšné dve koaličné strany, hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) a stranu Za ľudí. Do uzávierky však neodpovedali.

Viac k témam: Špionáž, Tajné informácie, Vyšetrovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Hnutie Sme rodina odmietlo komentovať výzvy SaS na rozpustenie ĽSNS či Republiky pre väzby na ruských špiónov © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: