Heger: Ukazuje sa, že proruská dezinformačná scéna je napojená aj na osoby v službe štátu

15.3.2022 (Webnoviny.sk) – Zadržaní občania Slovenskej republiky, ktorí sú podozriví z vyzvedačstva v prospech Ruskej federácie, len potvrdzujú dávne obavy, že proruská dezinformačná scéna je napojená aj na osoby v službách štátu. Premiér Eduard Heger (OĽaNO) to skonštatoval vo svojom profile na sociálnej sieti.

Spolu s vyhostením troch ruských rozviedčikov, ktorí sa kryli štatútom diplomatov, dochádza podľa premiéra k bezprecedentnej situácii v dejinách demokratického Slovenska.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

„Vidíme, že našu spoločnosť nerozožierala len doba kešu, daňových podvodov a machinácií pri verejných zákazkách, ale aj korupcia, ktorá ohrozuje bezpečnosť občanov, dôveryhodnosť Slovenska v očiach našich spojencov, ale aj demokratické základy nášho štátu,“ skonštatoval Heger.

Podľa predsedu vlády sa potvrdzuje, že Slovensko sa vydalo dobrou cestou, keď zápas o očistu spoločnosti od korupcie a dezinformácií rozšírilo aj o oblasť bezpečnosti spravodajských aktivít. „Zdravé zložky policajného zboru, Slovenskej informačnej služby a Vojenského spravodajstva majú aj v tomto zápase moju plnú podporu,“ uzavrel Heger.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Dezinformácie, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Heger: Ukazuje sa, že proruská dezinformačná scéna je napojená aj na osoby v službe štátu © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: