Heger: Slovensko rokuje o zabezpečení vzdušného priestoru, sovietska technika sa stáva rizikovou

11.4.2022 (Webnoviny.sk) – Ruská, respektíve sovietska technika, ktorú Slovensko používa, sa po agresii Ruskej federácie na Ukrajine stáva veľmi rizikovou. Štát preto rokuje so svojimi partnermi o zabezpečení vzdušného priestoru. Premiér Eduard Heger (OĽaNO) to povedal počas tlačovej konferencie s belgickým premiérom Alexandrom De Croom.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

„Táto postsovietska technika nie je udržateľná bez ruských dodávok a, samozrejme, tie v tomto momente už ani nechceme. Verím v to, že rýchlo dospejeme k nejakému riešeniu, ktoré zabezpečí bojovými lietadlami náš vzdušný priestor,” vyhlásil Heger. Dodal však, že o rokovaniach má aj konkrétne informácie, chcel však, aby ich predstavil minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO) po ich skončení.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Slovensko používa stíhačky Mig-29, ktoré na letisku Sliač zabezpečujú technici z Ruska. Má to tak byť dovtedy, kým nedorazia americké stíhačky F-16.

Viac k témam: Minister obrany SR, Premiér Slovenskej republiky, rusko-ukrajinský konflikt, Stíhačka F-16, Stíhačka MiG-29
Zdroj: Webnoviny.sk – Heger: Slovensko rokuje o zabezpečení vzdušného priestoru, sovietska technika sa stáva rizikovou © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: