Heger sa poďakoval Ukrajincom, že bojujú i za Slovensko. Pomôcť im chce aj po skončení vojny

6.5.2022 (Webnoviny.sk) – Premiér Eduard Heger (OĽaNO) v piatok prijal predstaviteľov ukrajinsko-slovenskej skupiny priateľstva, medzi ktorými boli aj poslanci politickej strany Sluha ľudu. Premiér sa počas stretnutia zaujímal, ako môže Slovensko pomôcť Ukrajine po skončení vojny. V tlačovej správe o tom informoval Tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

„Hrdinsky ste sa postavili brutálnemu útoku a priniesli ste do sveta silnú ľudskosť a úctu k životu. Ďakujem, že bojujete aj za nás,“ vyhlásil počas stretnutia premiér.

Predstavitelia ukrajinsko-slovenskej skupiny priateľstva osobitne ocenili Slovensko za to, že poskytlo železničné prekladisko v Haniske pri Košiciach, cez ktoré sa prepravuje na Ukrajinu pomoc z celej Európy. Členovia skupiny ďalej Hegera informovali, že po vojne bude na Ukrajine potrebné obnoviť nielen infraštruktúru, ale aj školy či lekárne.

„Zástupcovia Ukrajiny prichádzajú s návrhom regionálneho rozdelenia pomoci tak, aby materiál či finančné prostriedky smerovali prioritne do oblastí, ktoré ich najviac potrebujú,“ spresnil úrad vlády.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Heger sa poďakoval Ukrajincom, že bojujú i za Slovensko. Pomôcť im chce aj po skončení vojny © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: