Heger podporí z rezervy študentov či revitalizáciu verejných priestranstiev v rámci zelenej infraštruktúry

3.2.2023 (Webnoviny.sk) – Podpora talentovaných detí a študentov, budovanie a revitalizácia verejných priestranstiev v obci či oprava a modernizácia budov sú oblasti podpory, na ktoré je z rezervy predsedu vlády vyčlenených niekoľko stoviek tisíc eur. Uviedol to dočasne poverený premiér Eduard Heger (OĽaNO) v tlačovej správe, ktorú zaslal Úrad vlády SR.

Finančné prostriedky

„Aj vďaka týmto finančným prostriedkom sa budú môcť rozvíjať talenty a obce môžu zrekonštruovať poškodené budovy. Výsadba stromov či kvetinových záhonov pomôže nielen skrášliť okolie, ale zmierni následky klimatických zmien v slovenských regiónoch,“ uviedol Heger.

Ako uviedol, maximálna výška podpory pre talentované deti, mládež a študentov je päťtisíc eur a je určená jednotlivcom, ktorí vynikajú vo vedomostnej, športovej či umeleckej oblasti. Vďaka financiám budú môcť naďalej rozvíjať svoje schopnosti.

„Finančné prostriedky je možné využiť aj na účasť na domácich či zahraničných súťažiach, ale aj na nákup športovej výbavy, kníh a hudobných nástrojov,” dodal úrad.

Zelená infraštruktúra

Maximálna výška na projekty zamerané na budovanie a revitalizáciu verejných priestranstiev v rámci zelenej infraštruktúry je desaťtisíc eur.

„Cieľom je budovanie a revitalizácia verejných priestranstiev a parkov, napríklad výsadba kvetinových alebo bylinkových záhonov, výsadba stromoradí, ale aj ovocných sadov, ktoré pomôžu zmierniť následky klimatických zmien v regiónoch,” vysvetlil Úrad vlády SR. Podpora je zameraná aj na opravu či modernizáciu budov.

Žiadatelia tak môžu požiadať o financie na rekonštrukcie kultúrnych domov, obecných úradov alebo základných škôl. Žiadosti môžu posielať napríklad samosprávy, mimovládne a neziskové organizácie, nadácie, cirkvi alebo výchovno-vzdelávacie inštitúcie. Urobiť tak môžu do 28. februára tohto roku.

Viac k témam: Plán obnovy
Zdroj: Webnoviny.sk – Heger podporí z rezervy študentov či revitalizáciu verejných priestranstiev v rámci zelenej infraštruktúry © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: