Hatráková vzdala boj o post komisárky pre deti, už sa ďalej odmieta zúčasťňovať toho „cirkusu“

13.4.2022 (Webnoviny.sk) – Poslankyňa Katarína Hatráková (klub OĽaNO) sa pre agentúru SITA vyjadrila, že nebude opäť kandidovať na post komisárky pre deti.

Je to cirkus

Podľa Hatrákovej sa hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) a aj koalícia ukázali ako pomerne neschopní vecne a odborne komunikovať tému kandidatúry na post detského komisára.

„Ja som dva roky mala tú snahu, pol roka veľmi intenzívne, ale už sa nebudem zúčastňovať tohto cirkusu. Okrem toho to škodí téme, deťom a aj kandidátom,“ povedala Hatráková.

Šance kandidátky na post komisárky pre deti Janette Motlovej, ktorú podporili desiatky mimovládnych organizácií, nechcela komentovať.

Štyri pokusy

Hatráková sa ako kandidátka zúčastnila štyroch pokusov parlamentu zvoliť komisárku. Najbližšie bola k zvoleniu vlani v decembri, vtedy jej k zvoleniu chýbal jeden hlas.

V kresle komisárky pre deti je exministerka práce za stranu Smer – sociálna demokracia Viera Tomanová. Kým parlament nezvolí jej nástupcu, bude vo funkcii pokračovať.

Viac k témam: Kandidatúra, Komisár pre deti
Zdroj: Webnoviny.sk – Hatráková vzdala boj o post komisárky pre deti, už sa ďalej odmieta zúčasťňovať toho „cirkusu“ © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: